Ogrodnik – osoba, która całym sercem oddaje się ogrodnictwu. Rwanie chwastów po stresującym dniu w pracy jest jak łyk świeżej, źródlanej wody. Ogrodnictwo odpręża, uczy cierpliwości i odpowiedzialności.

Każdy doświadczony ogrodnik ma mnóstwo różnych narzędzi i gadżetów, które psują się z czasem. Warto więc zastanowić się nad odpowiednim prezentem, który będzie nie tylko fajny ale i praktyczny.

Doniczki i etykietki

Klasyczne, ozdobne, gliniane, ceramiczne. Doniczek nigdy za wiele. Taki prezent z pewnością ucieszy każdego ogrodnika. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na to, jaka kolorystyka panuje w ogrodzie obdarowywanej osoby.

Drewniane doniczki pasują do wszystkiego. Co prawda nie są tak trwałe jak donice ceramiczne, ale pozwalają ziemi oddychać. To właśnie pod ziemią znajduje się centrum dowodzenia roślinek. Warto wziąć je pod uwagę przy wyborze odpowiedniej donicy. Drewno można później wykorzystać do nawozu lub użyć jako rozpałkę.

Taborecik z kieszonką

Wielogodzinna pielęgnacja ogrodu może być męcząca. Zwłaszcza, gdy robi się to na kolanach lub na klęczka. Spraw ogrodnikowi funkcjonalny stołek ogrodowy. Najlepiej taki z odpinaną torbą. Idealnie nada się również jako prezent dla wędkarza.

Taborety ogrodowe mają to do siebie, że są wyposażone w liczne kieszonki. Dzięki temu ogrodnik będzie miał przy sobie wszystkie niezbędne do pracy narzędzia. Innym dobrym prezentem tego typu jest pas ogrodowy – dla tych, którzy nie lubią siedzieć w miejscu.

Lampki i lampiony

Lampki i lampiony to bardzo pożyteczna rzecz. Oświetlenie wprowadza do ogrodu wyjątkowy klimat, a wieczory wydają się, tak jakby odrobine magiczne.

Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów lampionów. Jedne na baterie, inne solarne lub na świeczkę. W przypadku tak dużego wyboru – podobnie jak to było z doniczkami – przed zakupem dokładnie przyjrzyj się ogrodowi osoby, którą chcesz obdarować. Może się okazać, że brakuje w nim kilku fikuśnych lampionów.

Zestaw narzędzi ogrodowych

Narzędzia ogrodowe to najbardziej praktyczne prezenty, jakie ogrodnik może sobie wymarzyć. A co powiesz na cały zestaw narzędzi? Kiedy nie masz pewności czego akurat potrzebuje twój ogrodnik, spraw mu zestaw oryginalnych narzędzi.

Do zestawu dołącz rękawice, które są niezbędne w ogrodzie. Ogrodnik z pewnością doceni twój gest, a narzędzia posłużą mu przez wiele miesięcy ciągłego użytkowania.

Barek DIY

Do It Yourself! Wykaż się kreatywnością i zrób coś własnoręcznie. Na przykład barek, co powiesz na kanister lub konewkę? Pomyślisz, że to głupi pomysł. Spójrz jednak na to z innej strony.

Po ciężkim dniu ciągłego sadzenia, pielenia i podlewania, nie jeden zapalony ogrodnik chciałby usiąść, odpocząć i napić się czegoś dobrego. Najlepiej wśród swoich przyjaciół roślinek.

Ręcznie robiony barek ogrodowy to idealny gadżet na ogrodnika. Dobrze wykonany posłuży również jako dekoracja. Kto by pomyślał, że z konewki można zrobić przenośny bareczek.