Świeży i wypoczęty wygląd w kilka sekund? Taki zagwarantuje ci róż do policzków. Odrobina koloru w tej części twarzy sprawia, że będziesz wyglądać młodziej i świeżej, a także optycznie podkreślisz kontury twarzy. Aby jednak osiągnąć takie efekty, róż musisz nakładać w odpowiedni sposób. Jak to robić?

Jak nakładać róż na policzki?

Róż na policzki nakładaj zawsze za pomocą dużego pędzla. Zanurz go w kosmetyku, strzep nadmiar pigmentów na wierzch dłoni, a następnie nanieś róż na kości policzkowe. Pamiętaj jednak, że aplikacja różu zawsze powinnaś dopasować do kształtu twarzy. Najlepszy efekt osiągniesz, jeśli na tagomago.pl/collections/makijaz-twarz-roze róż do policzków dopasujesz do odcienia swojej karnacji. Jeśli nie masz pewności, jaki kolor ci pasuje, sięgaj po odcienie brzoskwiniowe – uważane za uniwersalne.

róż

Jak nakładać róż przy twarzy owalnej, kwadratowej, okrągłej?

Owalna twarz – umieść rumieniec na kościach policzkowych. Możesz ją łatwo znaleźć palcami – staraj się umieścić kolor tuż nad kością, a nie w zagłębieniu pod nią, dzięki temu podniesiesz wysokość kości policzkowej.

Twarz w kształcie serca – ponieważ twoja twarz może wydawać się spiczasta, musisz zmiękczyć jej krawędzie – dzięki temu będzie wyglądała bardziej jak owalna. Przy tym kształcie twarzy nałóż róż na zewnętrzny kącik kości policzkowej, zaczynając od ucha, a kończąc na punkcie poniżej zewnętrznego kącika oka. Dodaj również odrobinę koloru przy skroniach, w kierunku środka czoła, aby zrównoważyć szerokość czoła z brodą.

Kwadratowa twarz – Twoje kości policzkowe są tej samej szerokości co podbródek, więc aby je podkreślić, nałóż rumieniec nieco poniżej kości policzkowych. Dobry pomysł to też róż na linii włosów – pomoże zmiękczyć krawędzie twarzy.

róże do policzków

Okrągła twarz – staraj się nie używać perłowych lub mocno odblaskowych różów, ponieważ dobrze odbijają światło i sprawiają, że twarz wydaje się bardziej okrągła. Najlepszym wyborem przy twarzy okrągłej będzie róż matowy. Rumieniec nakładaj tak, aby widoczny był od ucha i szedł w dół kości policzkowej w kierunku ust. Dodaj odrobinę różu do podbródka i dobrze zblenduj, aby twoja twarz wyglądała na dłuższą.

Podłużna/wydłużona twarz – nałóż róż na kości policzkowe poniżej zewnętrznych kącików oczu i dobrze rozetrzyj. Upewnij się, że rumieniec nigdy nie sięga poniżej czubka nosa.

Twarz trójkątna – róż nakładaj na boki kości policzkowych. Rozprowadź kosmetyk od kości policzkowych do skroni, a następnie rozciągnij rumieniec na brwi nieco w kierunku środka czoła. Pomoże to zrównoważyć szerokość czoła z resztą twarzy.