Poznań to miasto leżące w środkowo-zachodniej Polsce. Jest jednym z najbardziej uroczych miast, które oferuje liczne atrakcje dla dzieci Poznań. Jest ich naprawdę dużo, dlatego żeby nie przedłużać Ci czasu w ich poszukiwaniu, powstał ten wpis, w którym znajdziesz 3 najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić ze swoim dzieckiem w Poznaniu. Przeczytaj już teraz i przekonaj się czy warto tam pojechać.

Najciekawsze atrakcje Poznań

Atrakcji dla dzieci w Poznaniu jest bardzo dużo i dlatego ciężko jest się zdecydować na wybranie którejkolwiek z nich. Istnieje kilka takich najciekawszych miejsc, które zostały opisane poniżej. Moim zdaniem warto zwrócić na nie swoją uwagę.

Słodkie Czary Mary – ul. Wrocławska 12

Słodkie Czary Mary to manufaktura słodyczy. W tym miejscu można je nie tylko kupić, zjeść, ale przede wszystkim możesz wykazać się kreatywnością i stworzyć je całkowicie samodzielnie. Dla odwiedzających organizowane są różne pokazy i warsztaty. Udział w pokazach jest bezpłatny i połączony z degustacją ciepłych cukierków prosto z produkcji. Natomiast udział w warsztatach jest płatny. Jednak jest to niewielka opłata. Dzięki temu Twoje dziecko może stworzyć swojego własnego lizaka. Spotkania organizowane przez Słodkie Czary Mary są zabawne i pełne nowych możliwości, kreatywne i pełne nauki. Jeśli też jesteś faworytem łakoci to koniecznie odwiedź to miejsce. Jest to jedna z najlepszych atrakcji dla dzieci w Poznaniu. Nie tylko pozwala ona rozwijać ich umiejętności, ale też pozwala im budować swoją twórczość.

Park Wilsona – ul. Śniadeckich 30

Można powiedzieć, że jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących parków w Poznaniu. Park ten powstał w 1834 roku i uznawany jest za najstarszy ogród botaniczny. Jego lokalizacja znajduje się niedaleko dworca PKP, a powierzchnia całego obiektu wynosi 7ha. Park podzielony jest na dwie części: geometryczną i krajobrazową. W skład pierwszej części wchodzi palmiarnia (największa atrakcja parku) i muszla koncertowa. Natomiast druga część składa się z dwóch sztucznych stawów, które zamieszkują ptaki wodne. Jest to idealna atrakcja w Poznaniu, gdzie cała rodzina może spędzić miło czas, odpocząć od monotonności i podziwiać piękno przyrody. Można posiedzieć na ławeczce i wsłuchać się w panującą tam ciszę, a także odetchnąć od codziennego chaosu.

Blubry 6D – ul. Wroniecka 6

Jest to niezwykła atrakcja dla dzieci w Poznaniu. Wprawdzie jest to muzeum, które składa się z wystawy interaktywnej dla tych najmłodszych osobników. Co prawda dorośli też mogą się tu nieźle bawić. Jest to labirynt pełen ciekawych i odkrywczych przygód, w którym można dowiedzieć się bardzo interesujących ciekawostek dotyczących tego miasta. Jest to miejsce, w którym historia łączy się z różnymi technologiami. Każdy może zostać uczestnikiem lub twórcą akcji. Jak już można się domyśleć, nie jest to typowe muzeum. Jest ono inne niż wszystkie. Można wyrazić swoją opinię, mówić na głos i zadawać pytania. Podczas 30-minutowego seansu możesz doświadczyć niezapomnianych emocji, które zapadną Ci na długo w pamięć. Jeśli już nie jesteś dzieckiem, to co z tego. Ty też możesz się dobrze bawić, dzięki temu znowu będziesz mógł poczuć się jak dawniej.

Podsumowanie

W każdym mieście można znaleźć coś ciekawego i wartego odwiedzenia. Jednak w Poznaniu jest wiele atrakcji dla dzieci. Mam tego świadomość, że aby zobaczyć je wszystkie musiałbyś poświęcić na to sporo czasu. Twój wyjazd na pewno ogranicza się tylko do kilku dni. Dlatego warto odwiedzić takie atrakcje w Poznaniu, które są najciekawsze. W ten sposób Twój pobyt w tym mieście będzie niezapomniany.