Białołęka to dzielnica usytuowana z dala od centrum miasta. Powoduje to, że część z osób zraża się do kupna mieszkania akurat w tej okolicy. Jednak trzeba tutaj stwierdzić, że w ostatnim czasie bardzo duża część osób zastanawia się nad tym, czy by takiego mieszkania nie kupić. Czy warto zatem rozważyć zakup nieruchomości w tym regionie? Poniżej przedstawiamy kilka informacji na ten temat.

Rynek nieruchomości na Białołęce dawniej i dziś

Pomimo tego, że dzielnica Białołęki z biegiem czasu się rozwija, to niestety nadal część z osób sądzi, że nie warto tutaj mieszkać. Natomiast są też tacy, którzy mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Jeżeli chodzi o rynek nieruchomości na Białołęce, to należy tutaj stwierdzić, że z roku na rok jest on coraz bardziej rozbudowany. A co za tym idzie, każda osoba zainteresowana kupnem mieszkania ma bardzo dużą ofertę nieruchomości do wyboru. W ofertach deweloperów można znaleźć bogatą ofertę nowych mieszkań, które najczęściej są jednopokojowe, dwupokojowe, trzypokojowe oraz czteropokojowe. Można przy tym śmiało stwierdzić, że Białołęka z obszaru peryferyjnego stała się naprawdę dobrze prosperującą okolicą.

Czy warto zakupić nowe mieszkanie Białołęka?

Oczywiście pomimo przedstawienia czynników, które będą wskazywać na to, że warto zamieszkać w okolicy Białołęki, to i tak będą zwolennicy mieszkania w tym obszarze oraz tego przeciwnicy. Skupiając się jednak na cechach, które przekonują osoby do zamieszkania w tej okolicy, trzeba stwierdzić, że istnieje kilka takich kwestii, które są naprawdę bardzo przekonujące. A więc Białołęka to cicha i bardzo spokojna okolica. Nie ma tutaj aż tak dużego chaosu, jak w centrum miasta, który spowodowany jest, chociażby samą jazdą samochodów. W tej okolicy znajduje się wiele punktów zieleni, m.in. są to parki, polany czy kompleksy leśne. Innym aspektem może być również to, że Białołęka jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. W ostatnich latach otrzymała ona szybkie połączenia tramwajowe oraz przeprowadzono remont ulic. Co jeszcze ważne, cena nowych mieszkań Białołęka jest bardzo atrakcyjna. Co wpływa na to, że chętnie zamieszkują w tym obszarze rodziny z dziećmi, studenci oraz osoby, które poszukują swojego pierwszego mieszkania. Podsumowując wszystkie informacje, należy stwierdzić, że warto zamieszkać w nowym mieszkaniu na Białołęce. Argumentując to stanowisko, należy przytoczyć tutaj aspekt, że Białołęka z roku na rok coraz bardziej się rozwija. A sprawia to oczywiście, że mieszkańcy mogą liczyć z tego powodu na więcej udogodnień. Jednak nie możemy podjąć decyzji za Was, ponieważ to właśnie od Was zależy, gdzie się najlepiej czujecie i w jakim miejscu chcecie zamieszkać.